Môžu AirPods nahradiť načúvacie prístroje? Skúsenosti používateľov

Niektorí ľudia začali používať Apple AirPods ako alternatívu k tradičným načúvacím prístrojom. Apple do nich integroval funkcie na podporu sluchu, ktoré môžu pomôcť ľuďom s miernou až strednou stratou sluchu. Tieto funkcie umožňujú používateľom počuť lepšie v hlučnom prostredí a vyhnúť sa drahej návšteve audiológa. Napriek tomu majú AirPods ako načúvacie prístroje svoje nevýhody.

Testovanie prebiehalo v USA a ukázalo, že mnohým používateľom AirPods pomohli lepšie počuť v reštauráciách alebo doma pri sledovaní televízie. Niektorí sa rozhodli pre AirPods Pro 2, pretože tradičné načúvacie prístroje im nevyhovovali. Napriek tomu, že im niekedy vypadávajú z uší, sú s nimi spokojní a neplánujú investovať tisíce dolárov do profesionálnych načúvacích pomôcok.

Ďalší používatelia stále využívajú svoje načúvacie prístroje, ale AirPods si obľúbili pre ich schopnosť zlepšiť zrozumiteľnosť dialógov v televízii. Hlavnou nevýhodou je krátka výdrž batérie, ktorá je pri AirPods len 5 až 6 hodín, zatiaľ čo tradičné načúvacie prístroje vydržia celý deň.

Niektorí ocenili možnosť nastaviť si AirPods podľa svojho audiogramu priamo v iPhone. Napriek tomu by uvítali samostatnú aplikáciu na ovládanie týchto funkcií. Ďalším problémom je vnímanie okolia – nosenie AirPods môže pôsobiť nezdvorilo, pretože ostatní nevedia, či človek počúva hudbu alebo sa snaží lepšie počuť rozhovor.

V niektorých situáciách sú stále potrebné tradičné načúvacie prístroje, pretože sa dokážu pripojiť na zvukový systém v divadle, čo AirPods neumožňujú. Na druhej strane, pri rozhovoroch v hlučných reštauráciách AirPods pomáhajú eliminovať okolitý hluk.

Niektorí používatelia si museli zvykať na zosilnenie vysokých frekvencií a boli citliví na niektoré zvuky, ako je štrnganie príborov. Problémom môže byť aj časté vypadávanie slúchadiel, preto si niektorí kúpili špeciálny držiak, ktorý však treba odstraňovať pri každom nabíjaní.

Niektorí nakoniec prešli späť na tradičné načúvacie prístroje, pretože AirPods im neposkytovali dostatočnú kvalitu zvuku a zrozumiteľnosť reči.

Celkovo AirPods môžu byť vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí chcú vyskúšať načúvacie pomôcky bez veľkých investícií. Nie sú však plnohodnotnou náhradou profesionálnych načúvacích prístrojov, najmä pre tých, ktorí potrebujú špecifické nastavenia alebo dlhšiu výdrž batérie.

Zdroj, foto: https://advisorstream.com/read/these-people-turned-airpods-into-hearing-aids-here-are-the-pros-and-cons/?c=eyJhbGciOiJIUzI1NiIsInR5cCI6IkpXVCJ9.eyJub2RlX2lkIjoxNTIzOTEsInByZXZpZXciOmZhbHNlLCJjb21tX2lkIjoxMTgyNDA0MCwiZGVzdF9pZCI6MTQxMjM0MzIsInJlYWRlcl9pZCI6bnVsbCwicGVyc29uYV9wcmV2aWV3IjpmYWxzZX0.vXlaLgGRsp5p7c4a64lJVNiE37TZ6q6UVX7g6s4tl7M
Editorka: Klaudia Jusková
Moderátor: Juraj Holéczy

Skip to content